KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083
*
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:20:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:29:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 10:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i HindÃ¥s.Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37